Eclipse Galileo

Podziel się z innymi!

  Przesiadka na Eclipse 3.5 Galileo była szybka, prosta i przyjemna. Developerzy eclipsa wpadli na świetny pomysł przygotowując specjalne pakiety dedykowane dla różnych grup programistów. Jeszcze nigdy przygotowanie eclipsa do pracy z PHP nie było tak proste. Wystarczy ściągnąć [Eclipse for PHP Developers](http://www.eclipse.org/downloads/) i mamy od razu do dyspozycji PHP Development Tools (PDT), Web Tools Platform, Mylyn.

  Po uruchomieniu Galileo nie dojrzałem jakoś na pierwszy rzut oka wielkich zmian. Pierwsza różnica z jaką będziemy mieli okazję się zapoznać to zmiana w interfejsie do instalacji i aktualizacji nowego oprogramowania. 5 sek. konsternacji i już po chwili wiedziałem co i jak.

  Ja osobiście do pracy potrzebuję jeszcze kilku innych plugin-ów. Do najważniejszych z nich należą:

  [Subclipse](http://subclipse.tigris.org/servlets/ProjectProcess?pageID=p4wYuA) (http://subclipse.tigris.org/update_1.6.x), bez którego praca z svn jest nieco mniej przyjemna.

  [Bazzar](http://bazaar-vcs.org/BzrEclipse/Installation) (http://bazaar-vcs.org/releases/3rd-party/bzr-eclipse/) – nie samym svn-em człowiek żyje.

  [Target Management](http://www.eclipse.org/dsdp/tm/) (http://download.eclipse.org/dsdp/tm/updates/3.1/) projekt umożliwia m.in. pracę bezpośrednio na serwerze FTP. Wcześniej z tego powodu zainstalowałem Aptane, ale strasznie muliło mi eclipsa, poza tym powielało niektóre funkcjonalności PDT i WST. Parę spraw było tam lepiej rozwiązanych, a kilka gorzej poza tym było wszystkiego za dużo.

  [Azzurri](http://www.azzurri.jp/eclipse/en/index.html) (http://www.azzurri.co.jp/eclipse/plugins) – modelowanie baz danych, synchronizacja schematu bazy z modelem, generowanie kodu SQL na podstawie modelu.

  Podziel się z innymi!