Facebook – dodawanie aplikacji do fanpage-a

Podziel się z innymi!

  Facebook to dla developera wieczne utrapienie. Ciągłe zmiany w interfejsie, w API, dodawanie coraz to nowych funkcjonalności czy choćby permanentny redesign zmuszają do bezustannego poprawiania napisanych aplikacji. Pisząc aplikacje na facebook średnio raz na pół roku muszę być przygotowany na to, że połowę rzeczy, które nauczyłem się ostatnio implementować teraz będę musiał zrobić w zupełnie inny sposób. Czytanie tutoriali, czy wskazówek na blogach często nie ma sensu gdyż zamieszczone porady są już dawno nieaktualne. Łapię się na tym, że napisanie średnio rozbudowanej aplikacji zajmuje mniej czasu niż opublikowanie i zintegrowanie jej z facebookiem.

  Dzisiaj klient zgłosił mi, że nie można dodać aplikacji do fanpage-a gdyż nigdzie nie ma przycisku „Add to my page”. Zawsze jak się wchodziło na stronę aplikacji była możliwość dodania jej do fanpage-a za pomocą jednego kliknięcia, a później ewentualnie skonfigurowanie jej tak aby wyświetlała się w zakładce, a teraz nie ma. I co? I zaczęło się rycie w dokumentacji i googlach.

  W końcu znalazłem przepis na to jak dodać analogiczny przycisk do kodu samej aplikacji

  <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"
   xmlns:fb="https://www.facebook.com/2008/fbml">
   <head>
    <title>My Add to Page Dialog Page</title>
   </head>
   <body>
    <div id='fb-root'></div>
    <script src='http://connect.facebook.net/en_US/all.js'></script>
    <p><a onclick='addToPage(); return false;'>Add to Page</a></p>
    <p id='msg'></p>
   
    <script> 
     FB.init({appId: "YOUR_APP_ID", status: true, cookie: true});
   
     function addToPage() {
   
      // calling the API ...
      var obj = {
       method: 'pagetab',
       redirect_uri: 'YOUR_URL',
      };
   
      FB.ui(obj);
     }
   
    </script>
   </body>
  </html>

  Irytuje mnie ta polityka Facebooka niemiłosiernie ponieważ, kiedy coś przestaje działać, albo wyglądać na facebooku klient ma pretensje do mnie. Ja z kolei nie mam ochoty poprawek i modyfikacji wynikających ze zmiany flow na facebooku robić w ramach gwarancji bo to często nie są sprawy 5 minutowe.

  Podziel się z innymi!